BIOGRAFIA

 

Magda Ptaszyńska

– Wokalistka, muzyk, autorka muzyki i tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej, im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, pedagog śpiewu rozrywkowego, juror, wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu 
im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.

Urodziła się w Kutnie. Pogodna, uśmiechnięta, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Wie czego chce i jeśli się czegoś podejmuje stara się to realizować najlepiej jak potrafi. Jest pracowitą perfekcjonistką. Komponując piosenki, pisząc teksty, aranżując muzyczne projekty ciągle rozwija swoją pasję.
Muzyka towarzyszy jej od dziecka.
Ukończyła I i II st. w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, w klasie fortepianu i śpiewu klasycznego. W 2004r. ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w zakresie wokalistyki, na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
Ma na koncie współpracę z zespołem Filharmonii Łódzkiej „Ricercar Trio”, z którym promowała płytę – „Kolędy” w opracowaniu klasyczno-jazzowym Wojciecha Lemańskiego i z saksofonistą Marcinem Nowakowkim, z którym koncertowała grając materiał z jego solowych albumów „Smooth Night” oraz „Better days”.
Przez wiele lat współpracowała również z zespołem Saruel. Jako jedna z solistek nagrała wiele płyt promujących ich własny, autorski materiał. Wspólnie koncertowali w Polsce i za granicą.
Użycza swojego głosu innym artystom w produkcjach koncertowych, telewizyjnych i płytowych. Prowadzi własne Studio Muzyki Rozrywkowej i wydawnictwo „MagMusic”, dzięki któremu w lutym 2009r. wydała swój pierwszy utwór „Nie Próbuj Szukać Odpowiedzi”, a w czerwcu kolejny – „Lustro”. Własnymi siłami i dzięki współpracy z cudownymi ludźmi nagrała teledyski do swoich autorskich utworów : „Daleka droga”, „Białe ogrody” i „Smutek”.

Bardzo angażuje się w edukację innych i dlatego od wielu lat w oparciu o własny, autorski program prowadzi liczne warsztaty wokalne na terenie całej Polski. Zasiada w Radach Artystycznych ze wspaniałymi ludźmi ze świata muzyki, teatru i tańca.
Od wielu lat współpracuję m.in. ze STACJĄ KUTNO – Festiwalem Jeremiego Przybory, z Festiwalami Dzieci i Młodzieży, tj. KWIETNIK, SOLO-TUTTI czy NASZE WIECZNE KOLĘDOWANIE i wiele innych. Tworzy własne projekty muzyczno-wokalne, które realizuje z podopiecznymi. Ma na koncie m.in. repertuar Jerzego Wasowkiego i Jeremiego Przybory, spektakle musicalowe, repertuar gospelowy oraz „Powróćmy jak za dawnych lat…” czyli najpiękniejsze melodie z lat 20 i 30, „Do grającej szafy grosik wrzuć” , „Królowie Disco – przeboje lat 80-tych, oraz „Oskary – muzyka filmowa”.
Robi to z ogromną pasją, a współpraca z ludźmi daje jej mnóstwo pozytywnej energii i chęci do dalszego działania.
W końcu postanowiła podzielić się swoimi pomysłami i tym, co jej w duszy gra.
Obecnie kończy pracę nad własnym autorskim materiałem.